Цифрова школа та проект Архівні колекції УКУ онлайн

Цифрова школа – навчальна практика студентів-бакалаврів історичної спеціальності Гуманітарного факультету четвертого року навчання, що відбувалася упродовж квітня–травня 2020 року.

Організована у форматі “Цифрової школи” навчальна практика студентів, що відбулась як внутрішньоінституційний проект, мала на меті уможливлення застосування студентами набутих теоретичних знань й академічних навичок, оволодіння й практичне використання цифрових інструментів для наукової діяльності, привнесення “додаткової вартості” для університету.

Джерельною базою дослідження для студентів Школи слугувала частина колекції поштівок зламу ХІХ-ХХ ст. професора Джеффрі Віллса, яку проф. Віллс передав Відділу окремих колекцій бібліотеки УКУ у 2018 році.

Учасники:

  • Гуманітарний факультет УКУ запропонував та супроводжував навчальну практику студентів, що орієнтувалась на цифрову гуманітаристику.
  • Бібліотека УКУ надала доступ до оцифрованої частини колекції поштівок проф. Віллса.
  • Працівники Центру навчальних та інноваційних технологій УКУ розробили каталогізаційну схему поштівок у відповідності до міжнародної системи опису цифрових ресурсів Dublin Сore, запропонували інструменти для укладення цифрового архіву поштівок та допомагали студентам їх освоїти під час аудиторних занять і через онлайнові консультації.

Практичний результат Школи вбачався у створенні цифрового архіву-каталогу історичних поштівок, який можна використовувати з дослідницькою метою.

Усього під час практики 16 студентів-бакалаврів історичної програми каталогізували та описали 160 історичних поштівок із зображеннями Львова. Керівник навчальної практики, проф. Мар’яна Долинська, консультувала студентів та редагувала розкриття історичної інформації у первинній базі даних. Ірина Герасимук, керівник напряму “Цифрова грамотність” ЦеНІТу, розгорнула сайт Архівних колекцій УКУ онлайн.

Детальніше про ідею, етапи роботи та результати школи читайте у публікації на сайті ЦеНІТ: Підсумки першої Цифрової школи студентів історичної спеціальності ГФ

 

Проект Архівні колекції УКУ онлайн (UCU Archive Collections Online)

 

Архівні колекції УКУ онлайн (UCU Archive Collections Online)– сайт, створений Центром Навчальних та інноваційних технологій для представлення цифрових колекцій архівних джерел Українського католицького університету та його підрозділів. Проект призначений розкривати спеціальні історичні фонди бібліотеки УКУ, колекції музею-кімнати Патріарха Йосипа Сліпого, а також представляти фотоархів УКУ.

Опрацьовані студентами історичні листівки лягли в основу першої колекції сайту – “Поштівки Львова зламу ХІХ-ХХ ст.

Станом на травень 2020 року колекція “Поштівки Львова зламу ХІХ-ХХ ст.” налічує 143 листівки. Наступним етапом розвитку проекту Архівні колекції УКУ онлайн може стати укладання другої цифрової колекції для віртуальної виставки “Фонд Джеффрі Віллса” – “Поштівки Галичини зламу ХІХ-ХХ ст.”

Переглянути проект можна за посиланням: https://archivecollections.ucu.edu.ua/