Підготовка до викладання у 2020-21
Повернення на кампус у серпні 2020 р. та навчальний процес в осінньому семестрі вимагатимуть особливих зусиль викладачів УКУ, зокрема з підготовки курсів навчальних дисциплін до викладання за гібридною/змішаною моделлю. Центр навчальних та інноваційних технологій пропонує підбірку інформаційних матеріалів, рекомендацій, навчань, що полегшать це завдання.
Посібники та рекомендації МОН:Навігатор змішаного навчання
- "Рекомендації щодо впровадження змішаного навчання у закладах фахової передвищої та вищої освіти" та "Методичний блок" зі створення власної моделі курсу змішаного навчання.
- Методичні рекомендації для початкової, основної та старшої шкіл щодо дистанційного навчання "Організація дистанційного навчання" та "Інструменти дистанційного навчання" як технологічна складова навчального процесу.
- Harvard Guidelines for Fall Course Design
- “Як підготувати якісний силабус?” – Інфобюлетень, підготований на замовлення Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP)
- Форма силабусу УКУ
- Силабус для змішаного та/або дистанційного навчання, підготований Центром забезпечення якості освіти НаУКМА
- Змішане навчання: сутність та переваги у сучасному світі
- Змішане навчання в Україні: контекст та успішні приклади
- Моделі змішаного навчання: особливості, поради, успішні приклади
Harvard University для осіннього семестру рекомендує гібридну модель викладання, та акцентує на тому, що "all course instruction (undergraduate and graduate) for the 2020-21 academic year will be delivered online". Для цього була розроблена СТОРІНКА, що надає викладачам навчальні ресурси для їх підтримки. Серед них:Ресурси та рекомендації від Гарвардського університету та Гарвардської школи бізнесу
- Plan Your Course
- Course Format та Types of Course Formats
- Synchronous Activities: Plan Interactive Live Class Sessions
- Asynchronous Activities
- Assignments
- Feedback and Assessment
- загальні рекомендації та КРАЩІ ПРАКТИКИ ВИКЛАДАННЯ ОНЛАЙН
- конструкт для розробки перевернутого курсу "FLIPPING KIT ONLINE"
- записи вебінарів, в т.ч. про дизайн гібридних курсів;
- статті та гайди за тематичними рубриками: менеджмент курсу, залучення студентів, стратегії навчання, методи викладання, в т.ч. викладання онлайн.
Для підтримки викладачів та викладання Центр навчальних та інноваційних технологій розробив інструкції із користування системами, які впроваджені університетом для покращення якості навчального процесу, а також пропонує гайди, рекомендації з роботи із різноманітними ресурсами та сервісами для змішаного/гібридного викладання та навчання:Гайди та інструкції для викладачів від ЦеНІТ
- робота в системі електронного навчання CMS UCU та розробка е-курсу навчальної дисципліни
- Microsoft Teams та супутні сервіси
- інструменти для проведення вебінарів
- гайд зі створення, редагування, розміщення навчального відео
- сервіси для співпраці
- сервіси для тестів та опитувань
Інформаційні бюлетні Проекту сприяння академічній доброчесності SAIUP
Серія Infobulletin, підготована консультантом Проекту SAIUP Євгеном Ніколаєвим, розкриває різні аспекти академічної доброчесності. У забезпеченні якості освіти й створенні умов для академічної доброчесності є кілька вихідних, які базуються на дизайні курсу навчальної дисципліни й підтримці навчання студентів. В бюлетнях автор дає відповіді на питання:
- Як формулювати результати навчання?
- Як поліпшити (не) дистанційне викладання?
- Як підтримати чесність дистанційного навчання?
- Як підвищити якість оцінювання?
Курси із викладацької майстерності на Coursera
УКУ отримав доступ до 3800 курсів, які стали частиною програми Coursera for campus, тож викладачі спільноти можуть отримати сертифікат про проходження безкоштовно! (Доступ до програми буде відкритий до 31 липня 2020 року. Далі Coursera планує приймати рішення про його продовження щомісяця залежно від розвитку ситуації в світі. Зараховані користувачі, які почали вивчати курси до 31 липня, будуть мати доступ до 30 вересня 2020 року).
Детальніше: https://ceit.ucu.edu.ua/news/coursera/